Biżuteria

Biżuteria

Ulubione kupony rabatowe i promocje Biżuteria
10% rabatu na pierwsze zakupy w Ania Kruk
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
182 razy użyty
Warunki realizacji

”Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”

Tak śpiewała kiedyś Marilyn Monroe, a sama biżuteria towarzyszy nam od zarania dziejów. Wszyscy się zgodzimy, że podstawową rolą biżuterii jest zdobienie naszego ciała. Praktycznie nie było na świecie człowieka, który nie miałby styczności z biżuterią w różnej formie. Jeśli nie nosimy bransoletek, ozdobnych kolii czy broszek to mieliśmy chociaż raz w życiu łańcuszek, obrączkę lub chociażby brelok do kluczy. Kupujemy biżuterię tylko po to by podkreślić swój styl i status społeczny. Lubimy się stroić i wyglądać modnie i elegancko. Młodzi ludzie dodatkami podkreślają swoją przynależność do określonej subkultury. Jest to także idealny prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Wisiorki i koraliki

Najstarsza odnaleziona biżuteria pochodzi sprzed przeszło 22 tysięcy lat. Pierwsze wzory wykonywane były z drewna, muszli i kamyków, jak również skór czy kości zwierzęcych. Dopiero po 3500 r. p.n.e. biżuterię zaczęto tworzyć z brązu, miedzi, srebra i złota. Przez wieki rozwijały się techniki obróbki tych materiałów poprzez polerowanie czy rzeźbienie w celu osiągnięcia nowych, piękniejszych kształtów. Przełomem był rok 2000 p.n.e., kiedy to Egipcjanie zaczęli wytwarzać bogato zdobione bransolety, grzebienie, broszki, naszyjniki czy kolczyki, przyczyniając się do popularyzacji biżuterii. W starożytnym Egipcie biżuteria pełniła funkcję magiczną i religijną. W Grecji najwspanialsza biżuteria powstała ok. V–IV wieku p.n.e. Ozdoby wytwarzane były ze złota i srebra, ale także ze złoconego brązu. Wzorami przewodnimi były kwiaty, liście i zwierzęta. W Rzymie po raz pierwszy pojawiły się diamenty i kolorowe kamienie szlachetne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili pierścienie. W czasach republiki rzymskiej większość obywateli mogła nosić jedynie pierścienie z żelaza. Prawo noszenia złotego pierścienia mieli wyłącznie państwowi dygnitarze i senatorzy. W średniowieczu uwielbiano złoto. Było ono nierozerwalnie związane z godnością królewską i insygniami władzy. Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Dużą rolę zaczęły odgrywać symbole religijne, krzyż stał się najchętniej powtarzanym motywem biżuteryjnym. Wraz z pojawieniem się dekoltów w kobiecych sukniach, na piersiach zaczęto nosić bogato zdobione naszyjniki i kolie. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. Pojawiły się tzw. wzorniki, czyli katalogi zawierające ryciny najpopularniejszych modeli. Doprowadziło to do standaryzacji ozdób, w miejscach oddalonych o setki kilometrów można było znaleźć egzemplarze praktycznie identyczne. W dziedzinie kamieni szlachetnych doszło do przewrotu i rubin, dotąd uznawany za ten najdoskonalszy, ustąpił miejsca brylantowi.

Następnie w latach trzydziestych XIX wieku pojawiła się biżuteria pamiątkowa o znaczeniu sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. W tym wieku biżuteria przestała mieć wartość materialną, precjoza nie świadczą już o przynależności klasowej czy o zamożności jej właściciela. Biżuteria stała sie dodatkiem estetycznym, o charakterze pamiątkowym czy sentymentalnym. Na początku XX wieku króluje platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją. Obecny wiek to czas niesamowitego rozwoju zarówno przemysłowego jak i technologicznego. Z tego powodu biżuteria wykonywana jest maszynowo, a wzornictwo jest praktycznie takie same w każdym zakątku świata.

Kupuj taniej biżuterię i oszczędzaj

Dzisiaj świat biżuterii jest niebywale różnorodny. Modna i ceniona jest zarówno dyskretna, skromna biżuteria ze srebra, jak i bogato zdobione, kunsztowne formy ze złota czy platyny z najszlachetniejszymi kamieniami. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Aby nie przepłacić za piękną biżuterię, należy unikać jubilerów w dużych centrach handlowych i raczej wybrać tych mniejszych. Warto też zaglądnąć do sieci i na stronie Mojekupony.pl znaleźć odpowiednie sklepy, które oferują wyroby ze złota i srebra. Mają one często różnego rodzaju promocje na wybrane produkty, jak i oferują zniżki za zapisanie się do newslettera lub zapisaniu do klubu lojalnościowego. Sklepy także oferują darmową wysyłkę po przekroczeniu danego progu kwotowego. Aby jeszcze zaoszczędzić wystarczy wybrać kupon rabatowy ze strony Mojekupony.pl i użyć go w koszyku podczas zamówienia w sklepie YES lub W. KRUK. Tylko kilka kroków dzieli was od uśmiechu bliskiej osoby.

 

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
11
Sklepów online
45
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod