Podróże

Podróże

Ulubione kupony rabatowe i promocje Podróże
Do 50% rabatu na wycieczki do Szwecji w Stena Line
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
2724 razy użyty
Warunki realizacji

Podróżujemy, aby się zgubić i aby odnaleźć siebie

Podróże poszerzają nasze horyzonty i otwierają nasze umysły. Będąc w drodze zaczynamy poznawać i rozumieć otaczający nas świat. Spostrzegamy różnicę kulturowe, obserwujemy, z czasem też potrafimy wyciągnąć pierwsze ważne wnioski i spostrzeżenia. Podróżujemy, bo odczuwamy potrzebę pokonywania dystansu, odkrywania świata oraz idących za tym różnic pomiędzy tym dobrze nam znanym światem, a tym który dopiero zamierzamy poznać. Różnice kulturowe, które jesteśmy w stanie zaobserwować będąc w drodze pozwalają nam doświadczyć i zrozumieć, że istnieją ekwiwalentne możliwości interpretowania świata. Nawet w erze globalizacji dążącej do ujednolicenia każdego skrawka na ziemi, wciąż jesteśmy w stanie odkryć rzeczy, ludzi, tradycje, które nie zostały opisane w żadnym przewodniku lub przynajmniej nie znajdziemy ich we własnym domu.  

Turystyka i jej dzieje

Historia turystyki jest nierozłącznym elementem historii ludzkości. Przez wieki ludzie podróżowali jedynie w jakimś celu: poszukiwaniu pożywienia i miejsca zamieszkania. Biedacy za pracą, a bogaci w interesach albo do rodziny. Za początek turystyki uznaje się moment, gdy człowiek zaczął podróżować w celach poznawczych. Pierwsze wędrówki o charakterze turystycznym, a nie handlowym datuje się na 4000 rok p.n.e. wtedy to starożytni Egipcjanie podróżowali do miejsc kultu religijnego oraz w celu zobaczenia piramid. Starożytni Grecy i Rzymianie podróżowali w celach handlowych, wojennych, bądź z zamiarem uczestniczenia w igrzyskach i uroczystościach religijnych. Ten czas można uznać za początek przemysłu turystycznego. Patronowie zajmowali się przyjezdnymi, powstawały sanatoria, domy wczasowe, mapy drogowe i vouchery, czyli dokumentów upoważniających do noclegów w zajazdach. W Średniowieczu nastąpił zastój w podróżowaniu. Podróżowali głównie kupcy i pielgrzymi do miejsc kultu religijnego „Grobu Świętego” oraz studenci na wyższe uczelnie do Włoch i Rzymu. Wiek XIV i XV to okres wielkich wypraw i wielkich dokonań. Od odkrycie Ameryki do opłynięcia globu przez Magellana. Dzięki tej wyprawie dowiedziono, że ziemia jest okrągła. XVII i XVIII wiek przyniósł rozwój turystyki. Podróżowano do Ameryki, organizowano wyprawy górskie. Powstały miejscowości lecznicze i typowo turystyczne. 8 sierpnia 1786 r po raz pierwszy zdobyty został Mont Blanc przez Jacques’a Balmata i Michela Paccarda. Rozwój turystyki masowej nastąpił w wiek XIX i XX. Przyczynił się do tego rozwój środków transportu, przemysłu, wzrost poziomu oświaty i świadomości społecznej. Rozwój lokomocji pociąga rozwój infrastruktury turystycznej w miejscowościach, do których przybywa coraz więcej turystów. Rozwój transportu morskiego sprawia, że do Europy przybywa coraz więcej turystów z Ameryki, a rozwój motoryzacji wpływa na rozbudowę dróg.


W ostatnim dwudziestoleciu ponad połowa dorosłych Polaków była za granicą więcej niż jeden raz, w tym jedna trzecia od dwóch do siedmiu razy. Najpopularniejsze kierunki wyjazdów zagranicznych Polaków w ostatnich latach to: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina. Spoza krajów bezpośrednio graniczących z Polską niezmiennie największą popularnością cieszą się: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Austria, Hiszpania i Węgry. Planując wakacyjny wyjazd, zastanawiamy się nie tylko nad miejscem pobytu, jak i również nad sposobem transportu. Nadal najchętniej wybieramy własny samochód, jednak z powodu wysokich kosztów przy dalekich wycieczkach, chętniej wybieramy autobus, bądź samolot. Ten ostatni, mimo że jest najszybszy i najbardziej bezpieczny, to ustępujemy transportowi kołowemu ze względu na dalekie odległości od lotniska i wymagany dłuższy czas odprawy.

Oszczędzaj na podróżach

Wyjazd wakacyjny może być tańszy, jeśli wymarzoną wycieczkę zarezerwuje się wystarczająco wcześnie. Właśnie dlatego biura podróży i przewoźnicy swoją ofertę na wakacje prezentują już na początku roku. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, warto zapisać się do newslettera sklepu i otrzymywać nowe promocje prosto na maila. Można także wybrać sklepy znajdujące się w zakładce podróże lub wpisać nazwę poszukiwanego sklepu w wyszukiwarce na stronie Mojekupony,pl. Wśród wielu ofert można tutaj znaleźć tanie loty od firmy LOT, przewozy autokarowe PolskiBus, jak i porównywarkę ofert eSKY.pl czy Fru.pl. W ten sposób można zaoszczędzić kilka procent wartości przejazdu czy wycieczki, a zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać na pamiątki.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
9
Sklepów online
43
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod