Zdjęcia i fotoksiążki

Zdjęcia i fotoksiążki

Ulubione kupony rabatowe i promocje Zdjęcia i fotoksiążki
15% rabatu na wszystko w myloview.pl
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
328 razy użyty
Warunki realizacji
25% rabatu na wszystko w Redro
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
179 razy użyty
Warunki realizacji
35% rabatu na fotokalendarze w Ouhmania
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
167 razy użyty
Warunki realizacji

Fotografowanie, czyli pisanie za pomocą światła

Dziś fotografowaniem zajmuje się prawie każdy. Kto tylko posiada telefon komórkowy, może robić zdjęcia i fotografowanie z profesjonalnego dawniej zawodu stało się ogólnie dostępne. Są jednak tacy, którzy nadal robią zdjęcia aparatami fotograficznymi, a te są udoskonalane z roku na rok i zadziwiają swoimi możliwościami. Ludzie zwykle wykorzystują aparat do utrwalania chwil ze swego codziennego życia. Traktujemy fotografię jako swego rodzaju „zaklinacz” czasu. Będziemy mogli dzięki niemu powrócić do lat naszego dzieciństwa czy młodości. Niewątpliwie współczesny świat byłby zupełnie inny bez fotografii. Na ulicach nie byłoby tylu kolorowych bilbordów, w domach zdjęć górskich pejzaży a w portfelach zdjęć ukochanych osób.

Od wielkiego aparatu do małego kompaktu

Dopiero pod koniec XVIII wieku technologia i wiedza rozwinęły się na tyle, aby otworzyć drogę do fotografii. Musiało jednak minąć kilkadziesiąt kolejnych lat, zanim powstało pierwsze zdjęcie. Pierwsze znane zdjęcie, które przetrwało do dnia dzisiejszego pochodzi z 1826 lub 1827 roku. Jego autorem jest francuz Joseph Nicéphore Niépce. Początkowo robienie zdjęć było trudnym procesem i wymagało wielogodzinnego naświetlania. Proces ten mógł więc odbywać się jedynie w kontrolowanych warunkach. W 1839, gdy Louis Jacques Daguerre zademonstrował Akademii Francuskiej zdjęcie fotograficzne otrzymane na jodku srebra, powstałej w wyniku działania pary jodu na wypolerowaną płytę miedzianą pokrytą srebrem. W 1861 roku szkot, James Maxwell korzystając z teorii stworzonych w poprzedniej dekadzie przez różnych badaczy, wykonał pierwsze kolorowe zdjęcie. Aby uzyskać barwę, wykorzystał trzy filtry kolorowe (czerwony, zielony i niebieski). Wykonano je jednak w bardzo kontrolowanych warunkach. Dopiero w 1877 roku Louis Ducos du Hauron wykonał kolorowe zdjęcie „w terenie”. Wykonane we Francji zdjęcie przedstawia katedrę w Agen. Przez lata technika optyczna była ulepszana, aż nastała era fotografii cyfrowej. W 1957 roku Russell Kirsch skonstruował pierwszy skaner komputerowy, który pozwolił na przeniesienie obrazu z papieru do pamięci komputera. Zaś w 1975 roku pojawił się pierwszy aparat cyfrowy, który robione zdjęcie zapisywał nie na kliszy, a w pamięci urządzenia.

Fotoksiążka to album z ilustracjami i fotografiami wydarzeń, miejsc i ludzi wydrukowana w technologii cyfrowej. Jest ona stworzona przez użytkownika, który wykorzystuje w niej własne zdjęcia i opisy. Pierwsza fotoksiążka powstała już w połowie XIX wieku i przez następne lata była używana głównie do celów propagandowych. Około 1990 roku wprowadzono maszynę do druku cyfrowego, wtedy też stał się możliwy druk pojedynczego nakładu. Tak powstały fotoksiążki, które mógł zamówić każdy. Wraz z modernizacjom maszyn cyfrowych polepszała się jakość fotoksiążek i zaczęto myśleć o nich jako alternatywie dla tradycyjnych albumów. Druk cyfrowy zaczął robić furorę na świecie. Klienci mogli wybrać i spersonalizować zdjęcia bezpośrednio z pulpitu. Zaczęły otwierać się co raz to nowsze drukarnie cyfrowe, które unowocześniały technologię i jakość druku.

Oszczędzaj na zdjęciach

Dzisiaj każdy może zrobić zdjęcie. Wystarczy telefon z aparatem, a prawie każdy taki ma, czy też tani aparat kompaktowy. Zamiast zrobić kilka zdjęć podczas wycieczki, potrafimy zrobić ich tysiące, a to nie powoduje, że później je oglądamy. Dlatego także lepiej je posegregować i wydrukować wybrane. Właśnie dlatego warto wybrać popularne sklepy, które drukują zdjęcia. Aby oszczędzić można poczekać na odpowiednią promocję i skorzystać z niej, gdy ceny odbitek spadną. Można też zapisać się do newslettera sklepu i uzyskać procentowy rabat na swoje pierwsze zakupy. Jeśli jednak chcecie więcej oszczędzić na odbitkach i fotoksiążkach w Empik Foto czy CEWE, to najlepiej wybrać ze strony Mojekupony.pl odpowiedni kupon rabatowy i użyć go przy finalizacji zamówienia. W ten sposób będziecie mogli utrwalić wasze wspomnienia za mniejsze pieniądze.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
10
Sklepów online
45
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod