Komputery i oprogramowanie

Komputery i oprogramowanie

Ulubione kupony rabatowe i promocje Komputery i oprogramowanie
20% rabatu na nowe licencje Avast w e-antywirusy
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
1096 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko w e-antywirusy
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
502 razy użyty
Warunki realizacji

Komputery, wszędzie komputery

W dzisiejszych czasach komputery służą praktycznie do wszystkiego. Ciężko sobie wyobrazić życie bez tych maszyn. Używamy ich do nauki, rozrywki, pracy a także do czytania wiadomości, oglądania filmów, komunikowania się ze znajomymi. Mogą one usprawniać nasze życie, sprawiać, że poczujemy się lepiej, przydawać się codziennej pracy oraz dawać rozrywkę. Wszystko zależy od tego, kto siada przed monitorem komputera oraz jakie ma względem niego zamiary. Liczy się także wiedza i umiejętności. W przeciwnym wypadku nie wykorzystamy w stu procentach naszego komputera. Bez komputerów trudno byłoby sobie wyobrazić dzisiaj pracę w wielu instytucjach takich jak: bank, poczta, urzędy, biura, szkoła, fabryki. Zastępują one i usprawniają pracę wielu ludzi, a jednocześnie zapewniają rozrywkę w czasie wolnym.

Stary, jak liczydło

Za początki komputera można uznać już okres około 3000 lat p. n.e. kiedy to powstało pierwsze liczydło. Tak jak komputer miało ułatwić funkcjonowanie ówczesnej społeczności. Późniejsze wynalazki, jak znany komputer Leonarda Da Vinci nie przyjął się i nie stał się popularny. Tak naprawdę dopiero druga wojna światowa napędziła rozwój technologii, jak i prace nad różnego rodzaju sterownikami broni, urządzeniami analizujące dane, a także nad popularną Enigmą, opracowaną do złamania niemieckiego szyfru przez polskich kryptologów – Rajewski, Zygalski, Różycki. Pierwsze urządzenie mogące nosić dumnie nazwę komputer powstało w 1945 roku na Uniwersytecie w Pensylwanii i nosiła ona nazwę: Electronic Numerical Integrator And Computer (ENIAC). Zajmował on ponad 120 metrów i ważył prawie 30 ton. W latach 60-tych na rynku pojawia się pierwszy superkomputer, CDC 6600. Sprzęt ten zajmował całe biurko, jednostka miała moc 3 MHz i pozwalała na wykonanie kilku milionów operacji na raz, a i miał podobną cenę. W 1975 roku Ed Roberts i Bill Gates zaprezentowali ALTAIR 8800 przedsiębiorstwa MITS. procesorem Intel 8080 i systemem operacyjnym DOS stał się popularnym sprzętem wykorzystywanym także w pracy. Lata 80-te, to czas skoku wydajnościowego dzięki niemu nastąpiła większa dostępność tego typu machin dla mas. Niemal każdy mógł sobie pozwolić na kupno komputera.

W 1985 roku debiutował Windows 1.0, pierwszy system firmy Microsoft wykorzystujący interfejs graficzny (GUI). Dalszy rozwój komputerów to powstanie pierwszych komputerów osobistych IBM, jak i komputerów z logiem Apple. Z roku na rok sprzęt stawał się coraz bardziej szybszy i zarazem tańszy. Wraz z rozwojem laptopów, komputery stały się bardziej mobilne – można było je zabrać ze sobą i pracować na nich bez konieczności stałego podłączenia do prądu. Komputer będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie posiadał systemu operacyjnego, który będzie mógł wykorzystać jego pełną moc. Dopiero na takim komputerze można zainstalować programy biurowe, przeglądarkę internetową czy inne aplikacje, jak i gry. Dużym zagrożeniem dla pracy na komputerze są wirusy, czyli programy mające na celu uszkodzenie danych w komputerze ofiary lub ich wykradnięcie. Atakujące osoby mogą przejąć kontrolę nad maszyną lub uzyskać dostęp do danych bankowych, jak i wszystkich danych na dysku, razem ze zdjęciami, którymi może później szantażować swoją ofiarę. W tym wypadku warto się zabezpieczyć odpowiednim programem antywirusowym, który ochroni nas przed późniejszymi problemami.

Oszczędzaj na zakupie komputera i oprogramowania

Jeśli chcesz kupić taniej komputer i oprogramowanie do niego, to przejrzyj dokładnie oferty w internecie lub skorzystaj z dostępnych porównywarek cen. Najlepiej przeglądać oferty promocyjne lub czekać na czas wyprzedaży. Wtedy można kupić komputer ze znaczną zniżką. Przy kupnie komputera warto dokupić od razu oprogramowanie, gdyż wtedy jest ono znacznie tańsze w zestawie. Wszelkie dodatkowe programy specjalistyczne najlepiej nabyć bezpośrednio od producenta. Po przejściu na stosowną stronę można z niej bezpośrednio ściągnąć program na dysk, przetestować i dopiero wtedy zdecydować się na zakup pełnej wersji. Warto też przeglądać kupony rabatowe Mojekupony.pl, by nabyć nowe oprogramowanie Windows lub antywirusowe McAffee lub AVG z dodatkowym rabatem.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
9
Sklepów online
36
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod