Kwiaty

Kwiaty

Ulubione kupony rabatowe i promocje Kwiaty
5% rabatu na wszystkie kwiaty i upominki w EuroFlorist
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
1115 razy użyty
Warunki realizacji
15% rabatu na wszystko w Kwiatowy Ogród
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
364 razy użyty
Warunki realizacji
12% rabatu na wszystko w Kwiatowy Ogród
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
296 razy użyty
Warunki realizacji
12% rabatu przy płatności kartą MasterCard w EuroFlorist
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
283 razy użyty
Warunki realizacji
15% rabatu na wszystko w Kwiatowy Ogród
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
107 razy użyty
Warunki realizacji

Piękno z natury

Kwiaty to najczęściej symbol życia i piękna. Co takiego mają w sobie kwiaty, że z pokolenia na pokolenie mężczyźni lubią wręczać je kobietą jako prezent? Kobieta, która otrzymuje kwiaty czuje się pięknie i wyjątkowo. Taki drobny gest, przypomina jej, że to właśnie ona jest najważniejsza w życiu mężczyzny. Zanim jednak wybierzesz się do kwiaciarni zastanów się dl kogo kwiaty mają być przeznaczone, w jakim celu i co chcesz przez nie wyrazić. Bo każdy kwiat ma imię, a jego kolor może oznaczać wszystko. Do tego kwiaty są idealnym sposobem na dekoracje. Oprócz tego, że ładnie wyglądają, to jeszcze nadają pomieszczeniom niepowtarzalny zapach.

Kwiaty – symbol piękna

W starożytnej Grecji, Rzymie, Chinach i Egipcie ołtarze bogów były przyozdabiane kwiatami. Rzymianie jako pierwsi stworzyli święto poświęcone kwiatom, igrzyska olimpijskie poświęcone bogini Florze. Symbolizowała ona wiosnę i kwiaty, a święto obchodzono od 28. kwietnia do 3. maja. Wkrótce zwykli obywatele zaczęli dekorować swoje domostwa kwiatami, chcąc oddać w ten sposób swoją rodzinę pod opiekę bóstwa. Średniowiecze znacznie zmniejszyło rolę kwiatów. Nastąpił wówczas rozkwit chrześcijaństwa, a jego zwierzchnicy przekonywali, że kwiaty są symbolem marności i pogaństwa. Na szczęście za sprawą zakonów to przekonanie uległo zmianie. W epoce renesansu nawiązywano do antycznych wzorów również poprzez dekoracje girlandami kwiatowymi i owocowymi. Motywy roślinne obecne były także na kosztownych, dekoracyjnych tkaninach. Wprowadzono wiele nowych roślin do uprawy w pałacowych ogrodach: drzewa cytrusowe, granaty, migdały, cedry, oliwki, mirty, zawilce oraz tulipany W baroku udało się ogrodnikom w wyniku licznych krzyżówek otrzymać coraz więcej nowych form roślin o wybujałych, atrakcyjnych kształtach i ciekawych barwach. Kwiaty w XVIII wieku pełniły jednak ważniejszą rolę. Za pomocą języka kwiatów, który był zwyczajem perskim szeroko stosowanym później w Turcji, kodowano między innymi tajne informacje wojskowe. Do dziś z tego powodu wybieramy różne rodzaje kwiatów odpowiednio do okazji. Goździki, tak jak róże, są symbolem miłości, konwalie piękna, słonecznik wyrazem uwielbienia, a tulipany sympatii. Jeśli chcemy wręczyć kwiaty pamiętajmy, że niektóre kojarzą się ze smutnymi okazjami na przykład chryzantem i są zarezerwowane na okoliczności żałobne.

Poza rodzajem warto zwrócić również uwagę na ilość kwiatów w bukiecie. Nieparzystą liczbę dajemy na wszystkie okazje poza pogrzebem, okrągłymi rocznicami i zwyczajowo wtedy, gdy liczba kwiatów w wiązance przekracza 9 sztuk. Tradycja dawania kwiatów przetrwała aż do dziś, chociaż często pojawiają się głosy, że ten zwyczaj powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak nie ma lepszego prezentu na randkę czy na rocznicę, niż piękny bukiet czerwonych róż. Rozwój technologii sprawił, że i kwiaciarnie przeniosły się do sieci, jednak w ten sposób można wysłać kwiaty w dowolne miejsce na świecie, a dodatkowo zaplanować ich doręczenie z dużym wyprzedzeniem.

Tańsze kwiaty – to proste

Jeśli chcesz zakupić taniej kwiaty, możesz przeszukać okoliczne kwiaciarnie w poszukiwaniu kwiatów drugiej kategorii. Możesz także bez wychodzenia z domu odwiedzić kwiaciarnie internetowe. Znajdziesz tam różnego rodzaju promocje – czy to sezonowe czy też na konkretne kwiaty. Warto też zapisać się do newslettera sklepowego – można wtedy otrzymać dodatkowe zniżki. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kuponu rabatowego Mojekupony.pl. Wybierając kupon do Poczty Kwiatowej czy Euroflorist można otrzymać rabat procentowy na wybrany bukiet kwiatów. Kwiaty są dostarczane w określonych godzinach na terenie całego kraju, by można było sprawić niespodziankę wybranej osobie, obojętnie, jak daleko się od niej w tej chwili znajdujemy.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
5
Sklepów online
22
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod