Domy wysyłkowe

Domy wysyłkowe

Ulubione kupony rabatowe i promocje Domy wysyłkowe
10% rabatu za rejestrację w klubie w Bonprix
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
1073 razy użyty
Warunki realizacji
10% rabatu na wszystko w Select
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
846 razy użyty
Warunki realizacji
100 zł rabatu na wszystko przy zamówieniu powyżej 500 zł w WITTCHEN
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
439 razy użyty
Warunki realizacji
25 zł rabatu na naczynia tytanowe ROYAL TREND przy zamówieniu powyżej 500 zł w Twoje Centrum
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
287 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystkie produkty z kategorii „Czysty dom” w Twoje Centrum
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
253 razy użyty
Warunki realizacji
150 zł rabatu na wszystko przy zamówieniu powyżej 800 zł w WITTCHEN
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
225 razy użyty
Warunki realizacji

Jak za dawnych lat

Większość z nas pamięta czasy, gdy na oglądaniu setek kolorowych stron spędzaliśmy wieczory lub bawiliśmy się w „zamawianie. Katalog był gruby niczym książka telefoniczna, a w latach osiemdziesiątych był najważniejszą księgą w domu. Przywożone z Niemiec pozwalały cieszyć oczy ubraniami, zabawkami, sprzętem AGD i RTV, czyli wszelkimi tym czego w Polsce brakowało lub dostępne było tylko w Peweksie. Katalog leżał na honorowym miejscu w domu i wywoływał wypieki na twarzy podczas oglądania. Czasy się zmieniły i teraz IKEA wysyła swoim klientom swój katalog, ale nie ma w nim takiej magii, jaka była kiedyś.

Zamawianie na nowy sposób

Pierwsze papierowe katalogi wysyłkowe to „Otto”, Quelle czy Burda. Otto Werner był uosobieniem niemieckiego cudu gospodarczego okresu powojennego. W 1949 roku w Hamburgu, zainwestował 6 tysięcy marek i czworgiem pracowników otworzył firmę wysyłkową. Wprowadził model sprzedaży wysyłkowej bez przekazywania zamówionych towarów za zaliczeniem, lecz dołączając do przesyłki rachunek, który klient musiał zapłacić. Była to swoista biblia zakupów, która leżała na honorowym miejscu w domu. Encyklopedia mody, wytyczała trendy dla kilku pokoleń kobiet. Z czasem do tekstyliów dołączyły garnki, meble, firany i zabawki, a potem pojawiła się elektronika, biżuteria oraz dodatki samochodowe. Werner w późniejszych latach stworzył on Grupę Otto. Działa ona do dzisiaj na trzech kontynentach i zatrudnia ponad 50 tys. osób. Werner Otto dożył 102 lat, zmarł w 2012. Jego konkurent, czyli dom wysyłkowy Quelle powstał w 1927 roku, lecz upadł w 2009 roku. Markę przejął właśnie koncern Otto.

Handel w internecie rozpoczął się w USA na początku lat 80’, ale prawdziwe ożywienie nastąpiło w roku, 1992 kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się na zniesienie zakazu komercyjnego wykorzystywania Internetu. Pierwsze sklepy internetowe powstały w 1994 roku. Oferowały one produkty bez możliwości składania zamówień za pośrednictwem telefonu. Wymianę ofert umożliwiało założone konto mailowe, którego adres podawano w ogłoszeniach prasowych czy ulotkach. W skali globalnej rynek e-commerce rozpowszechnił się w 2000 roku. Wtedy to większość europejskich i amerykańskich firm zaczęło oferować swoje produkty i usługi w internecie.

W Polsce pierwszy sklep internetowy został uruchomiony na początku 1996 roku, przez warszawską firmę Terent, lecz szybko zakończył swoją działalność. W 1999 roku swoją działalność e-commerce rozpoczął Merlin.pl, a następnie Empik.pl. W tym samym roku powstała także założona przez Arjana Bakkera największa platforma transakcyjna on-line w Polsce - Allegro.pl. W 2000 roku miało już 66 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Teraz założenie sklepu internetowego to tak naprawdę kilka godzin pracy przy użyciu wielu, także darmowych narzędzi. Sklepy oferuja nie tylko możliwość zamówienia i śledzenia swojej przesyłki, ale gwarantują bezpieczeństwo opłacanych zakupów. Pod względem światowym największe platformy, jak eBay, Amazon czy Aliexpress kontrolują już znaczny udział rynku handlu.

Sposób na tańsze zakupy

Internet stał się czymś naturalnym, bez czego nie wyobrażamy sobie każdego dnia. Czytamy nam najnowsze informacje ze świata, komunikujemy się ze znajomymi, słuchamy muzyki czy oglądamy filmy. Stał się też idealnym miejscem na robienie zakupów. Każdego dnia przeglądając różnego rodzaju strony trafiamy na reklamy różnych produktów, które możemy kupić w promocyjnej cenie przy pomocy jednego kliknięcia. Aby oszczędzać na takich zakupach należy odwiedzać zaufane i sprawdzone sklepy, a do tego kupować w sezonie wyprzedażowym. Wiele z tych sklepów posiada specjalne podstrony z kategorią SALE, a także umożliwiają oszczędzanie poprzez program partnerski. Warto w tych sklepach zapisać się do newslettera, by otrzymać dodatkową zniżkę. Jeśli chcecie użyć kuponu rabatowego, to wystarczy na stronie Mojekupony.pl znaleźć odpowiedni kupon do sklepu Telezakupy Mango lub Tchibo i uzyskać dodatkowy rabat w koszyku. W ten sposób można zrobić zakupy tanio i szybko.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
18
Sklepów online
103
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod