Internet i telefon

Internet i telefon

Ulubione kupony rabatowe i promocje Internet i telefon

W świecie internetu

Jak wyglądałby dzisiejszy świat bez Internetu i telefonów? Wielu, zwłaszcza młodszych użytkowników komputerów i innych urządzeń intensywnie korzystających z globalnej sieci nie wyobraża sobie „świata bez internetu”. Taki świat jednak istniał, całkiem niedawno. Komunikacja międzyludzka z pewnością była ograniczona, jednak stopień zażyłości bez wątpienia większy. Podobny proces zmian przebiegał w momencie pojawienia się na świecie pierwszych telefonów komórkowych, które drogą ewolucji przekształciły się w smartfony z dostępem do Internetu oraz licznych gier i aplikacji, bez których już dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w społeczeństwie Internet z jednej strony dał społeczeństwu błyskawiczny dostęp do wielu informacji z kraju i ze świata, otworzył nowe drogi rozwoju, edukacji czy rozrywki. Z drugiej, możemy zauważyć, że stosunki międzyludzkie nie są już tak zacieśnione jak dawniej.

„Panie Watson, proszę tu przyjść, potrzebuję pana”

Tak brzmiały pierwsze słowa wypowiedziane przez telefon. Ich autorem jest Aleksander Graham Bell, który razem Thomasem Watsonem, eksperymentowali właśnie z mikrofonem i urządzeniem dla głuchoniemych. W urządzeniu znajdowała się igła zanurzona w kwasie. W pewnym momencie kwas wylał się na spodnie Bella. I stąd wołanie o pomoc, które przeszło do historii.  W ten sposób Aleksander wynalazł telefon, który opatentował w 1876 roku. Za swój wynalazek Bell dostał od Filadelfijskiego Towarzystwa Naukowego astronomiczną nagrodę pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Wtedy założył razem z teściem firmę Bell Telephone Company i rozpoczął produkcję telefonów. W 1882 roku w Stanach Zjednoczonych było ich dwieście czterdzieści tysięcy, w 1907 roku liczba wzrosła do sześciu milionów. Za drugiego wynalazcę telefonu uważa się Włocha - Antonio Meucci, który jeszcze przed Bellem opracował sposób przesyłania dźwięku na odległość. Niestety nie udało mu się opatentować swojego wynalazku.

W Polsce pierwszy publiczny pokaz telefonu zorganizowano w Warszawie w 1878 roku. Linia telefoniczna połączyła cukiernię Semadeniego w Ogrodzie Saskim z zakładem znanego warszawskiego optyka Jakuba Pika przy ul. Niecałej. W 1904 roku zaczęto budować w Warszawie pierwsze sieci kablowe, najpierw podwieszane, montowane na dachach, potem wkopywane w ziemię. W 1922 roku została powołana Polska Akcyjna Spółka Telefoniczna, PAST, a pięć lat później Polska Poczta, Telegraf i Telefon, która przetrwała, aż do lat dziewięćdziesiątych, by zostać zamieniona w Telekomunikację Polską, której właścicielem jest obecnie Orange. Pierwszy telefon komórkowy zaprezentowała w kwietniu 1973 roku Motorola. Było to duże urządzenie, które wymagało osobnego źródła zasilania, ale z biegiem lat zmniejszono rozmiary, jak i wagę. Polska telefonia komórkowa rozpoczyna swoją historię 18 czerwca 1992 roku, kiedy ruszyła sieć komórkowa Centertel. Wtedy też nastąpił pierwszy boom na duże komórki, które były symbolem statusu i bogactwa. Z biegiem czasu taniały usługi, jak i telefonu, przez co telefony komórkowe stały się dostępne dla szerszej grupy użytkowników.

Internet to wojskowy projekt Armii Stanów Zjednoczonych, który powstał w latach sześćdziesiątych XX wieku. Potrzeba posiadania zdecentralizowanej sieci, jak i chęć współpracy z uniwersytetami narodziły projekt ARPANET, czyli prekursora dzisiejszej sieci. Dzięki temu uczelnie mogły przesyłać między sobą wiadomości i wyniki badań. Szybko połączono w sieć inne uczelnie, a z czasem internet stał się dostępny także dla zwykłych użytkowników. Wtedy to też powstał pierwszy język HTML, który pozwolił na budowanie stron WWW, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie teraz funkcjonowania sieci. Rozwój był bardzo szybki, już w 1993 roku powstała przeglądarka graficzna Mosaic, a pięć lat później powstało Google. Kolejne serwisy powstawały, jak grzyby na deszczu, a sieć zaczęła oplatać powoli cały świat, mimo że na początku łączono się z siecią za pomocą wolnego modemu, a każda minuta w sieci kosztowała krocie. Teraz internet otacza nas przez cały dzień, jest nie tylko w komputerze czy telefonie, ale także w telewizorze, a nawet parkometrze czy biletomacie. Obecnie ponad 80% Polaków ma dostęp do sieci i korzysta z niej przynajmniej raz w miesiącu.

Oszczędzaj na usługach telefonicznych i internetowych

Rynek sieci komórkowych był wcześniej zdominowany przez czterech głównych graczy, ale teraz można znaleźć oferty od wielu innych wirtualnych operatorów, dlatego ceny spadają. Ważne jest by dokładnie zapoznać się z umową, by nie przepłacać za usługi. To samo tyczy się usług internetowych, jak hosting czy serwery w chmurze. Najlepiej przeglądnąć istniejące promocje i wybrać często różnego rodzaju zestawy usług, które są najczęściej tańsze. Do tego można zaoszczędzić przy płatności z góry. Zapisując się do newslettera można otrzymać dodatkową zniżkę. Można także skorzystać z kuponów rabatowych Mojekupony.pl i wtedy abonament na telefon, internet i telewizję w Orange czy hosting w Home.pl można zakupić z dodatkową zniżką.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
6
Sklepów online
31
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod