Prezenty

Prezenty

Ulubione kupony rabatowe i promocje Prezenty
10% rabatu na wszystko w Dodatki Weselne
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
819 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko w Twoje Prezenty
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
5 razy użyty
Warunki realizacji

Prezenty dla każdego

Bardzo ważnym rytuałem w prawie każdym społeczeństwie jest dawanie i otrzymywanie prezentów. Właściwie od początków istnienia człowieka prezenty czy też dary były obecne jako jeden z elementów kultury. Jak podają etnolodzy, już w czasach plemiennych kultura ludzi była oparta na wymianie dóbr materialnych czy usług. Poprzez obdarowywanie prezentami ludzie budują wzajemne relacje. Więzy zaufania, wiary i zależności towarzyszą nam przez cale życie. Prezenty mogą tworzyć i utrzymywać: hierarchie statusu, podkreślać wyjątkowość pewnych sytuacji, wpływać na socjalizację dzieci poprzez wprowadzanie ich w społeczne role.

Czy na pewno dawane bezinteresownie?

Już w czasach plemiennych kultura ludzi oparta była na wymianie różnych dóbr – czy to materialnych, czy to usług. Najbardziej znane podarunki wiążą się z prezentami danymi przez trzech królów małemu Jezusowi, która to tradycja przetrwała i jest praktykowana do dzisiaj. W Polsce tradycja obdarowywania prezentami dzieci pojawiła się dopiero w XIX wieku. Wyłącznie w domach mieszczańskich i we dworach. Na wsiach, ludzie mając więcej czasu w trakcie zimy odwiedzali inne domostwa jako kolędnicy. Ich celem nie była stricte tradycja związana z Bożym Narodzeniem, ale uzyskanie w zamian za życzenia i dobre słowo złożone gospodarzom wymiernej korzyści materialnej. Na początku było to jedzenie, później pojawiły się pieniądze i inne podarki. Jeśli natomiast daru zabrakło dochodziło do wielu różnych strat w gospodarstwie. Podsumowując tradycję dawania prezentów u dziejach ludzkości można powiedzieć, że zmieniają się rzeczy jakie są wręczane. Nie zmienia się jednak powód jakim się kierujemy obdarowując innych, chcemy aby byli zadowoleni. Żeby taki efekt osiągnąć należy pamiętać że nie wartość i wielkość prezentu się liczy, a wyłącznie zaangażowanie wręczającego w pomysł i dopasowanie go do gustu osoby obdarowywanej.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami znajduje w Polsce mocne podstawy w narodowej tradycji. Dary, podarunki, zależnie od okoliczności, którym towarzyszyły miały różne nazwanie. Na imieniny dawano wiązanie, na nowy rok powszechny był zwyczaj dawania kolędy, podarek za dobra nowinę nazywał się nowinne, za znalezienie rzeczy zgubionej znaleźne, ofiara dla dziedzica lub zwierzchności poczesne, dla narzeczonej zalotne, powracając z miasta lub podróży przywożono gościniec. Wzajemne obdarowywanie się według pradawnej zasady do ut des należało do obowiązków towarzyskich.

Obecnie prezent dajemy bezinteresownie, nie oczekując nic w zamian. Jedynie co oczekujemy wręczając prezent to życzliwego nastawienia, uśmiechu czy innego rodzaju miłych reakcji odnoszących się do naszej osoby Co jest fajnego w otrzymywaniu prezentów? Dlaczego każdy lubi je otrzymywać? Jednym z czynników jakie powodują, że lubimy dostawać prezenty jest fakt, iż dostajemy je od kogoś bliskiego. Ktoś zadaje sobie trud, aby wyszukać rzecz, która stanowi obiekt naszych westchnień. Sprawia nam upominek, wydając czasem całe swoje skromne oszczędności. Zna nasze preferencje, wie o czym marzymy, a dodatkowo zdaje sobie sprawę, że nie mamy wystarczająco pieniędzy i nie możemy wymarzonego przedmiotu kupić w sklepie.

Oszczędzaj na kupnie prezentów

Jeśli chcesz sprawić sobie lub swoim bliskim prezent, to wyszukaj na stronie Mojekupony.pl odpowiednie sklepy lub przejrzyj te, które dostępne są w tej kategorii. Po przejściu do sklepu możesz w nim znaleźć różnego rodzaju akcje promocyjne, jak wyprzedaże czy promocje na daną kategorię. Często sklepy premiują swoich klientów zniżką za zapisanie się do newslettera lub wysyłają zakupy za darmo po przekroczeniu odpowiedniej wartości koszyka. Możesz też oszczędzać z kuponami rabatowymi do takich sklepów, jak Groupon czy Katalog Marzeń, a które są prezentowane bezpośrednio na stronie Mojekupony.pl. Wybierając kupon możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, a jednocześnie sprawić przyjemność bliskiej osobie.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
13
Sklepów online
38
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod