Sklepy zoologiczne

Sklepy zoologiczne

Ulubione kupony rabatowe i promocje Sklepy zoologiczne
5% rabatu na wszystko dla nowych klientów w zooplus
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
3793 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko przy zamówieniu powyżej 85 zł w Miscota
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
615 razy użyty
Warunki realizacji

Zwierzęta – przyjaciele ludzi

W Unii Europejskiej żyje ponad 200 mln zwierząt domowych, a w Polsce jest około 10 milionów psów oraz 5 milionów kotów, kupujemy też do domów nieco mniejsze zwierzęta: papugi, chomiki czy chociażby jaszczurki. Właściciele zwierząt domowych traktują swoich pupili jak członków rodziny i chcą zapewnić im opiekę jak najlepiej dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb. Dużo ludzi traktuje zwierzęta jako substytut związków z partnerem, dziećmi lub rodziną. Wiele starszych osób na przykład, ma psa, by nie być całkiem samymi w domu, pozwalają na unikniecie pustki emocjonalnej. Polacy wydają rocznie około 2 miliardów złotych na karmy dla psów i kotów, a ta imponująca kwota rośnie z roku na rok. Wizyty u weterynarzy, szkolenia, pielęgnacja i zabawki kosztują około 300 milionów zł rocznie. Jakość życia zwierząt zdecydowanie się poprawia.

Pieskie życie

Zwierzęta od niepamiętnych lat towarzyszyły człowiekowi. Czy to pomocy przy transporcie towarów i osób (wielbłądy, konie, muły) czy też zwierzęta pilnujące i polujące (psy i koty). Już w starożytnym Egipcie przy pracach przy budowie piramid używano mułów, by transportować kamienie. Zaś koty były szczególnie cenione głównie przez rodzinę królewską i do dzisiaj przetrwały ich hieroglify, jak i liczne rzeźby. Pies nie był tam bardzo popularny, ale za to na terenach Azji mniejszej, jak i na północy Europy udomowiono go około 15 tyś lat temu. Początkowo pomagał w polowaniach i pilnować zagród przed dzikimi zwierzętami, a z czasem stał się przyjacielem ludzi i zyskał stałe miejsce w domu. Poczynając od czasów cesarstwa Rzymskiego zwierzęta odgrywały coraz większą rolę w życiu człowieka i zabicie ich w sposób krzywdzący, mogło się skończyć śmiercią. Przez następne stulecia krzyżowano, mieszano i udoskonalano rasy zwierząt, by powstały te, które znamy obecnie. Jednak każde ze zwierząt, nawet patrząc na najbardziej przyjazne i małe psy, ma coś w sobie z dawnego przodku, czyli wilka. Wraz z popularyzacją transportu konnego, nastąpiła potrzeba, by zwierzęta miały stały dostęp do pożywienia i picia na całej trasie, na której się poruszają. Powstały wtedy przydrożne stajnie i stodoły, gdzie można było zakupić paszę dla koni, a także dać im odpocząć. Z czasem punkty te zaczęły sprzedawać pasze w workach i inne produkty do pielęgnacji zwierząt. Rozwój branży motoryzacyjnej na początku XX wieku mocno zmienił układ sił i konie przestały być już tak potrzebne. Ich ostatni wielki udział był w I wojnie światowej, za co zapłaciły wysoką cenę, a wraz z nimi także i inne zwierzęta. W XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych powstawały pierwsze sklepy zoologiczne, najpierw, jako małe punkty, a z biegiem czasu, jako samodzielne markety lokowane w centrach handlowych. Ich najszybszy rozwój rozpoczął się w latach 50-tych, gdy po wojnie rozpoczął się boom gospodarczy i ludzie masowo kupowali pupile do swoich domów. W następnych latach nastąpiła konsolidacja i powstały duże sieci, które zaopatrują ludzi we wszystko od pokarmu dla rybek, przez zwierzęta i karmę do mebli.

W Europie największa sieć sklepów, czyli Fressnapf miała swoje początki w styczniu 1990 roku, gdy został otworzony jej pierwszy sklep w Erkelenz. Sieć szybko się rozwijała i już 2 lata później powstały pierwsze sklepy franczyzowe, a w roku 1997 rozpoczęła się ekspansja na Europę, które w 2012 roku zawitało do Polski jako Maxi Zoo. Na rynku w Polsce rynek podzielony jest między wymienioną już firmę, a także na Kakadu i Aquael Zoo, które są zlokalizowane najczęściej w dużych galeriach handlowych. Wraz z rozwojem technologii, sklepy zoologiczne weszły do internetu, gdzie sprzedają produkty z dostawą do domu. W ten sposób mogą zapewnić klientom większą gamę produktów zlokalizowaną w centralnym magazynie, jak i bardziej konkurencyjne ceny. Chociaż dla swoich pupili właściciele wydadzą wszelkie pieniądze.

Oszczędności przy zakupach

Zarówno specjalistyczne sklepy tradycyjne, jak i sieciowe mają mocną konkurencję wpostaci hiper- i supermarketów, dyskontów, delikatesów, gdzie sprzedawane są gotowe mokre i suche karmy dla zwierząt, a także zabawki i kosmetyki. Aby jednak nie dźwigać ciężkiej karmy, a także oszczędzić, najlepiej robić zakupy w sieci. Aby zaoszczędzić można skorzystać z darmowej dostawy przy przekroczeniu danego progu kwotowego lub zapisać się do newslettera i otrzymać dodatkowy rabat na pierwsze zakupy. Sklepy zoologiczne mają często osobny dział z wyprzedażami, gdzie można nabyć taniej różnego rodzaju produkty. Aby oszczędzić na zakupach w sklepie Zooplus czy TeleKarma, wystarczy wybrać na stronie Mojekupony.pl odpowiedni kupon rabatowy i użyć go w koszyku, by otrzymać zniżkę na zakupy. W ten sposób można dodatkową kwotę przeznaczyć na dodatkową zabawkę dla naszego pupila.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
4
Sklepów online
30
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod