Zdrowie i uroda

Zdrowie i uroda

Ulubione kupony rabatowe i promocje Zdrowie i uroda
Do 40% rabatu na wybrane produkty w wyprzedaży w Bezokularow.pl
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
4545 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko w Bezokularow.pl
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
1972 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko w Bezokularow.pl
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
800 razy użyty
Warunki realizacji
10% rabatu na produkuty nieprzecenione w Brylove
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
554 razy użyty
Warunki realizacji
5% rabatu na wszystko w mmo.pl
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
123 razy użyty
Warunki realizacji
3% rabatu na wszystko w Ogrzewacze.net
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
118 razy użyty
Warunki realizacji
10% rabatu na wszystko w Pixers
**********
Zrealizuj kupon rabatowy
108 razy użyty
Warunki realizacji

W zdrowym ciele zdrowy duch

Tak mówi stare przysłowie i wiele jest w nim prawdy. Człowiek dąży w swoim życiu do wielu rzeczy. Jedni chcą osiągnąć sukces zawodowy czy finansowy. Jednak bez zdrowia nic nie da się zrobić. Czasami słyszymy o ludziach, którzy osiągnęli wszystkie swoje założenia, zrealizowali swoje marzenia, a wtedy niespodziewanie zachorowali. Jeśli przy tym okazało się, że cierpią na nieuleczalną chorobę to wtedy z całą świadomością dociera do nich fakt, jak mało znaczy to wszystko, do czego doszli. Nawet największe pieniądze czasami nic nie dadzą, ani najlepsi lekarze i najnowocześniejsze technologie. Zdrowia nie da się kupić. Dlatego dobrze byłoby, aby każdy z nas miał świadomość wartości zdrowia, jeszcze zanim pojawi się jakieś schorzenie, czy duże dolegliwości.

Ze zdrowiem przez wieki

Od wieków kobiety, jak i mężczyźni dbali o swe ciało. Dążenie do bycia pięknym czasami było ważniejsze niż zdrowie. Już Egipcjanki dbały o swój wygląd, a wszyscy znają opowieść o kąpielach Kleopatry w mleku. Był to jeden ze sposobów na uzyskanie miękkiej i delikatnej skóry. Używano także miodu - miał działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Rzymianie nigdy nie obywali się bez oliwy z oliwek. Należało ją wetrzeć w skórę, a potem zeskrobać. Greczynki poświęcały się i brały kąpiele w błocie z dodatkiem odchodów krokodyli. Po niej zazwyczaj ciało nacierały olejkami wonnymi i kremem z lanoliny, czyli owczej wełny.  W starożytności karnacja była wyróżnikiem statusu społecznego. Biedota miała ciemną i spaloną od słońca skórę.  Zatem bogaci stronili od słońca i stosowali różne specyfiki. Nad Nilem używano woski i oleje, by ich skóra nie stała się choć odrobinę ciemniejsza. Z czasem zaczęto skórę bielić. Zaczęto stosować wiele niezdrowych środków, jak w epoce nowożytnej biel ołowianą czy sublimat (czyli chlorek rtęci). Należało również dbać o włosy, farbować czy też je rozjaśniać. Dbano także o należyty odpoczynek dla ciała i rozumu, preferując odpoczynek dla naszego umysłu, jak i sen, jako naturalny lek na zmęczone oczy. Na ich problemy nie zawsze pomaga tylko odpoczynek. Już w mitycznej Grecji zauważono, że niektóre wady wzroku nasilają się z wiekiem i starano sobie te niedoskonałości rekompensować poprzez powiększanie przedmiotów za pomocą naczyń wypełnionych wodą. Technika ta została ulepszona w X wieku, gdy do czytania używano róznego rodzaju przezroczystego szkła, które później zaczęto umieszczać bezpośrednio przed okiem. Dopiero w średniowieczu w XIV wieku wynaleziono i udoskonalono tworzenie soczewek i razem z nimi okularów, którego to odkrycia dokonał Alexander della Spina. Z biegiem lat wynalazek udoskonalano, by w końcu przybrał kształt, jaki znamy obecnie. Zaś w XX wieku wprowadzono do produkcji nowe materiały zarówno oprawek, jak i soczewek, które mogły być teraz wytwarzane z plastiku. Wtedy też popularność zaczęły zdobywać soczewki kontaktowe, które zakładano bezpośrednio na oko, by widzieć wyraźnie, bez konieczności używania okularów. Nowy sposób szybko znalazł zwolenników, którzy nie chcą, by inni oglądali ich w okularach, a różnego rodzaju soczewki są prawie tak samo chętnie kupowane, jak tradycyjne okulary, zwłaszcza przez młode osoby. Aby kiedyś w dorosłym życiu nie żałować zmarnowanych szans, powinniśmy zawsze troszczyć się o naszą sprawność i tężyznę fizyczną. Jednak nigdy nie należy przesadzać i na przykład na siłę powiększać swoje muskuły. Nie w tym rzecz. Ważniejsze, by uprawiać wybraną dziedzinę sportu i przy różnych okazjach korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Jak mówią specjaliści, tak najlepiej zapobiec chorobom. Warto też zadbać o nasz wzrok, a jeśli pojawia się problemy, to należy zapobiegać rozwojowi wad.

Chcesz oszczędzić na zakupach?

Aby oszczędzać na kupnie nowych okularów czy soczewek, nie trzeba już zwiedzać wielu salonów i optyków. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepów i optyków internetowych, by znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. Wystarczy na stronie Mojkupony.pl wybrać odpowiedni kupon rabatowy czy sklep z kategorii Zdrowie i uroda i kupować wybrane produkty znacznie taniej. Sklepy te często oferują produkty na wyprzedażach i w różnych promocjach, dlatego warto sprawdzić czy nie trwa właśnie jakaś akcja promocyjna. Osoby, które zapisane są do newslettera mogą liczyć na dodatkowy kupon rabatowy, a po przekroczeniu określonego progu kwotowego – na darmową wysyłkę.

Nowe okulary czy soczewki można szybko i prosto kupić z kuponem rabatowym Mojekupony.pl. Aby oszczędzać w Vision Express czy Szkla.com, wystarczy skorzystać z umieszczonych na stronie kuponów i kupować produkty poprawiające nasz wzrok taniej.

Nie przegap więcej kuponów rabatowych w MojeKupony.pl
Nie przekazujemy danych osobowych innym
Wypisanie się możliwe w każdej chwili
Bezpłatny
18
Sklepów online
79
Kuponów rabatowych i promocji
Nowych kuponów rabatowych
Kończące się kupony rabatowe
Rodzaj kuponów rabatowych

The site does not support this resolution on IE 8

Używamy ciasteczek (cookies), by udostępniać Wam lepszy serwis. Więcej dowiesz się pod